Asansörde Konuşanlar Challenge

 

Challenge dediğimize bakmayın. Aslında ekosistemi hareketlendirmek için karınca kararınca bir etkinlik diyelim 😊

Haftanın belirli günleri ve belirli saatleri arasında Asansörde bir yatırımcı ile karşılaşacaksınız. Bu yatırımcıya mevcut ve belirli bir ölçekte geliştirdiğiniz bir iş fikrinizi, bir hayalinizi ya da kent içerisinde karşılaştığınız bir sorunu anlatabilirsiniz. Bunun sonucunda önceden belirlediğimiz oranlarda mikro yatırım dediğimiz ödülleri anında alabilirsiniz.

 

Peki bu challenge etkinliğinin katılım şartları ve kriterleri nedir?

1)Nasıl katılırım?

Websitemizdeki “Asansörde Konuşanlar Hareketine Katıl” butonundaki formu doldurarak konuşmak istediğiniz projenin 5 cümlelik özetini bize iletebilirsiniz.

Daha öncesinde belirlenen gün ve saatlerde Tarihi Asansör çevresinde gezinen yatırımcımızı bulabilir ve direk yanına gidip sözlü olarak anlatabilirsiniz.

2) Peki ödül sistemi nedir? Milyonlar kazanmaktan mı bahsediyoruz?

Keşke öyle olsaydı ama biz bir gençlik hareketiyiz. Belki bu küçük denemelerle yatırımcıların geldiği ve ilgisini çektiğimiz bir oluşuma dönüşebiliriz. Ne demişler “hayal gencin ekmeği”.

Kriterler

Sorun Alanı: Gençleri ilgilendiren bir sorun ve kent yaşamında karşılaştığımız bir sorun ile ilgili olmasını bekliyoruz.

Şekil şartı: Sözlü olarak video kaydına alınan bir ortamda anlatmanızı istiyoruz.

Cümle Şartı: Hayalinizden bahsederken 5 cümleyi geçmemelisiniz.

Süre Şartı: Süre olarak 40 saniyeyi geçmemelisiniz.

Etki Şartı: Yatırımcıyı etkilemelisiniz.

İş Modeli(Business Canvass) Şartı: Başvuru formunda fikriniz için bir iş modeli hazırladığınızı beyan eder ve bizlerle paylaşırsanız. Yani işaret ettiğiniz soruna yönelik daha teknik bir çalışmanızın mevcut olması.

Ödül Sistemi

Sağladığı Şart Sayısı

Alabileceği Ödül Miktarı

Hiçbir şartı sağlamıyor

10 TL

1 Şartı sağlıyor.

15 TL

2 Şartı sağlıyor.

20 TL

3 Şartı sağlıyor.

25 TL

4 Şartı sağlıyor.

50 TL

Hepsini sağlıyor.

200 TL

 

Burada bizlerle konuşmaya gelen ve fikirlerinden hayallerinden bahseden katılımcılar kayıt altına alınacaktır ve projeleri takip edilecektir. Talep edildiği takdirde daha fazla mentörlük ve destek verilecek mekanizmayı da kurabiliriz.

Haftalık olarak gerçekleşecek olan bu Asansörde Konuşanlar Buluşmalarında etkileyici fikirler ay sonunda yapılacak büyük ödül etkinliğine katılım hakkı elde edeceklerdir. Buradaki sistemde aynı şekilde ilerleyecektir Fakat daha büyük bir jüri ve yatırımcı ekibine sunum yapacaklardır. Buradaki ödül ise 5.000 TL olarak planlanmıştır.