Asansörde Konuşalım İş Fikri Yarışması

“Asansör’de Konuşalım İş Fikri Yarışması” İzmir’de kent yaşamına dair sorunların tespiti ve çözümü üzerine odaklanan iş fikri yarışmasıdır. Tüm Türkiye’den başvuruları kabul eden ve kentsel yaşama dair çözümler üretmeyi amaçlayan bir yarışma programıdır. Bu yarışma programı İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yürütülecektir. Konsept olarak yarışma programı olarak yürütülen bu program aynı zamanda bir televizyon programı ve youtube kanalı için içerik oluşturulacak şekilde tasarlanmıştır. Proje kapsamında bu bölümde iş fikri yarışması kısmına ve metoduna odaklanılacaktır.

İş fikri yarışması belirli bir teması ve katılımcı profili olan kendine özgü bir yarışma yöntemi olan bir organizasyon olarak değerlendirilebilir. Yarışma programında belirlenmiş şartlar içerisinde kazananlar için belirli ödüller bulunmaktadır. Yarışmaya katılım için de belirli şartlar ve aşamalar belirlenmiştir.

Girişimciler ile yatırımcıların buluşacağı bu etkinlik 1 gün sürecektir. Bu etkinlik öncesi 19 – 20 – 21  Ağustos  tarihlerinde girişimciler ile iş fikri sunumları hakkında oryantasyon eğitimi ve pratik çalışmaları yapılacaktır. Pratik çalışmalar sonrası hazır hale gelen girişimciler 24 Ağustos tarihinde yatırımcılar ile buluşacak ve tüm bu süre içerisinde yapılan faaliyetler ve görüşmeler kayıt altına alınacaktır. Bu etkinliğin ödül töreni ise  20 Eylül’de gerçekleşecek olan lansman etkinliğinde yapılacaktır. 20 Eylül tarihinde ilki yapılması planlanan “Asansör Talks I” lansman etkinliğinde tarihinde Tarihi Asansör’de Tunç Soyer’in liderliğinde ve kentteki diğer paydaşların katılımıyla birlikte Asansör Ventures projesi için lansman etkinliği bir kokteyl ile gerçekleştirilecektir. Bu lansmanda oluşturulacak jüri ile bütün proje fikirleri canlı olarak oylanacaktır.